Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zmiana godzin pracy w miesiącu grudniu 2017

1 grudnia 2017

1 grudnia 2017 r. od godziny 7:30 do godz 15:30

8 grudnia 2017 r.  od godziny 7:30 do godz 15:30

W pozostałe dni:

poniedziałek:   7:30-17:00
wtorek - czwartek: 7:30 - 15:30
piątek: 7:30 - 14:00

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

13 listopada 2017

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora przypadającego na dzień 20 listopada składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, optymizmu życiowego, pogody ducha, pomocy i miłości ze strony Najbliższych, a także szacunku i ludzkiej życzliwości.
Niech spełnią się Państwa marzenia, a każde z podejmowanych przez Państwa działań niech przyniesie zadowolenie i ogromną satysfakcję.

 

Życzymy Państwu również zrozumienia ze strony innych i pomocnej dłoni w potrzebie.
Niech każdy dzień przepełniony będzie radością, dobrym samopoczuciem i zadowoleniem
z życia, a pamięć o osobach starszych nie kończyła się na tym jednym uroczystym dniu.

Z wyrazami szacunku

Lidia Żurek

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

wraz z pracownikami

 różę

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie realizuje program psychologiczno- terapeutyczny dla osób stosujących przemoc w rodzinie

25 września 2017

ROGRAM PSYCHOLOGICZNO – TERAPEUTYCZNY DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  informuje, iż realizuje  program psychologiczno- terapeutyczny dla osób stosujących przemoc w rodzinie, w formie indywidualnych spotkań.   Udział  w zajęciach jest bezpłatny.
Program skierowany jest do:
- osób pełnoletnich, stosujących przemoc w rodzinie zgłaszających się dobrowolnie,
- osób, kierowanych przez instytucje np. kuratorzy, ośrodki pomocy społecznej .
- absolwentów programów korekcyjno – edukacyjnych, wymagających dalszej pracy nad utrwaleniem wprowadzonych zmian.
Uczestnicy programu mają możliwość podczas spotkań rozwijać, utrwalać zmianę zachowań, pogłębić samoświadomość, poznać nowe formy zachowań prospołecznych.

Osoby zainteresowane udziałem w programie psychologiczno - terapeutycznym mogą kontaktować się z nami osobiście lub telefonicznie, (32-324-08-27, 32-324-08-14).

Kolejna edycja Programu Korekcyjno - Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie

25 września 2017

PROGRAM  KOREKCYJNO - EDUKACYJNY DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje iż kolejna edycja Programu Korekcyjno - Edukacyjnego dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie rozpoczęła się 21 września i potrwa do grudnia br.
Udział  w zajęciach jest bezpłatny.  Zajęcia są prowadzone w formie grupowej, odbywają się w każdy czwartek w godzinach: 15.30 - 20.30

Osoby zainteresowane udziałem w obecnej edycji, mogą kontaktować się z nami osobiście lub telefonicznie, (32-324-08-27, 32-324-08-14).

Dofinansowanie zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym

4 września 2017

Osoby niepełnosprawne zainteresowane uzyskaniem pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym mogą uzyskać wsparcie ze środków publicznych za pośrednictwem Narodowego Funduszu Zdrowia (na podstawie zlecenia na zaopatrzenie w wyrób medyczny). Zadanie jest realizowane zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 31 maja 2017 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych na zlecenie (Dz. U. z 2017 r., poz. 1061). Możliwość dofinansowania ze środków NFZ zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym istnieje w ramach pozycji „wózek inwalidzki specjalny”, o którym mowa w załączniku do ww. Rozporządzenia.

 

W sytuacji, gdy limit finansowy z Narodowego Funduszu Zdrowia przeznaczony na zaopatrzenie w wyrób medyczny przysługujący w ramach ubezpieczenia zdrowotnego nie wystarcza na zakup wózka – osoba niepełnosprawna może ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie (ze środków PFRON przekazywanych na podstawie algorytmu) – za pośrednictwem właściwego terytorialnie powiatowego centrum pomocy rodzinie. Wymagania, jakie powinni spełniać wnioskodawcy, a także tryb postępowania i zasady dofinansowania ze środków Funduszu zostały określone w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 czerwca 2015 roku  w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków PFRON (t.j.: Dz. U. z 2015 r., poz. 926).

 

Szczegółowych informacji udzieli Dział ds. Osób Niepełnosprawnych lub Dyrektor PCPR.

tel.: 32-324-08-12, 32-324-08-16

Zostań rodziną zastępczą

29 sierpnia 2017

ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ ZGŁOŚ SIĘ DO NAS

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE

POSZUKUJE !!

WŚRÓD MIESZKAŃCÓW POWIATU BIERUŃSKO – LĘDZIŃSKIEGO KANDYDATÓW DO PEŁNIENIA FUNKCJI RODZINY ZASTĘPCZEJ ZAWODOWEJ POGOTOWIA RODZINNEGO RODZINNEGO DOMU DZIECKA

 

DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

Czytaj więcej o: Zostań rodziną zastępczą

"Zasady ustalania wysokości dofinansowania zadań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) dla Osób Niepełnosprawnych przyznanych na realizację zadań zapisanych w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997

21 sierpnia 2017
Przejdź do - "Zasady ustalania wysokości dofinansowania zadań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) dla Osób Niepełnosprawnych przyznanych na realizację zadań zapisanych w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997

Program psychologiczno – terapeutyczny dla osób stosujących przemoc

17 sierpnia 2017
Przejdź do - Program psychologiczno – terapeutyczny dla osób stosujących przemoc

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, iż realizuje program psychologiczno- terapeutyczny dla osób stosujących przemoc w formie indywidualnych spotkań. Rozpocznie się we on we wrześniu i potrwa do grudnia br. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Program skierowany jest do:

- osób dorosłych, stosujących przemoc w rodzinie zgłaszających się dobrowolnie,

- osób, kierowanych przez instytucje np. kuratorzy, ośrodki pomocy społecznej .

- absolwentów programów korekcyjno – edukacyjnych, wymagających dalszej pracy nad utrwaleniem wprowadzonych zmian.

Uczestnicy programu mają możliwość podczas spotkań rozwijać, utrwalać zmianę zachowań, pogłębić samoświadomość, poznać nowe formy zachowań prospołecznych.

 

Osoby zainteresowane udziałem w programie psychologiczno - terapeutycznym mogą kontaktować się z nami osobiście lub telefonicznie, (32-32-08-27, 32-32-08-14).

 

Więcej w zakładce: Program Psychologiczno - TerapeutycznyProgram Psychologiczno-Terapeutyczny

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-08
Data publikacji:2015-10-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:14291